איך להחליף פדלים באופניים

הסרה והתקנה פדלים באופניים. כל הטיפים בכתבה אחת

איך להחליף פדלים באופניים

הסרה והתקנה של פדלים לאופניים עשויה להיראות כמו הליך מסוג "לא ביג דיל", אך אם מעולם לא החלפתם פדלים לאופניים משלכם לפני כן, ישנן כמה טעויות קלות שיכולות להשאיר אתכם עם פדל תקוע וזרוע קראנק הרוסה. לפני שאתם הופכים את פדלים של האופניים החדשים שלכם לחסרות תועלת, הנה "דיווש מהיר" בתהליך החלפת פדלים לאופניים עם כמה דברים מועילים שכדאי שתדעו לפני החלפת פדלים לאופניים.

Span Spike

דיווש ראשון:

השתמשו במפתח פדלים או במפתח משושה כדי לשחרר את הפדלים מזרועות הקראנק. ניתן לשחרר פדל ימין על ידי סיבוב נגד כיוון השעון ואילו פדל שמאל עם כיוון השעון.
מרחו גריז אופניים על ההברגה של הפדלים החדשים והבריגו אותן בזווית אחידה של 90 מעלות לזרוע הקרנאק. פדל ימין מתהדק על ידי סיבוב עם כיוון השעון, פדל שמאל מתהדקת נגד כיוון השעון
הבריגו עד שכל פדל מוחדר במלואו ומהודק!

הטעות הנפוצה

הפרט הראשון והחשוב ביותר שאתם צריכים לדעת לפני תחילת העבודה הוא שהפדלים אינם מתברגים נכון. או יותר נכון, אחד מהם לא. למרות שפדל ימין מתברג כמו כל דבר אחר, לפדל לכף רגל שמאל שלך יש הברגה שמאלית, מה שאומר שהוא מתברג בכיוון ההפוך שאתם רגילים אליו. אז אתם צריכים לסובב אותו בכיוון השעון כדי לשחרר אותו, ולנגד כיוון השעון כדי להדק אותו.

כלים להחלפת פדלים באופניים

כמו רוב עבודות התחזוקה, בעל הכלים הנכונים הוא המפתח להחלפת פדלים מוצלחת. כל הפדלים המודרניים יתברגו בזרוע הקראנק באמצעות אחד משני הכלים. רוב הפדלים דורשים מפתח פדלים, שהוא כלי ארוך ודק שנועד במיוחד להתאים לציר החיצוני בין הפדל לרגל הקראנק. למרות שאולי כבר יש לך מפתח רגיל שמתאים, מפתח פדלים טוב לא נורא יקר ויחסוך ממך הרבה תסכול ואולי כמה מפרקים כואבים. סמכו עלינו בנושא זה, זה הרבה יותר קל. אם אתה משדרג לפדלים ברמה גבוהה, סביר להניח שתזדקק רק למפתח משושה (אלן) בגודל המתאים לציר מבפנים של זרוע הקראנק. אנו ממליצים גם להחזיק מפתח מומנט מתכוונן וגריז אופניים בהישג יד. אלה יוודאו שהפדלים שלך מהודקים למפרטי היצרן וניתנים להסרה מאוחר יותר.

כיצד לפרק פדלים באופניים

כעת, לאחר שיש לכם הבנה מעמיקה יותר של המשימה הפשוטה והמטעה הזו, נעבור על מדריך מפורט כיצד להסיר ולהתקין פדלים לאופניים:

 • סובבו את זרוע הקראנק לגישה נוחה ולמינוף
 • הניחו את מפתח הפדלים שלכם על פתח הציר או מפתח המשושה (אלן) לתוך החלק הפנימי של זרוע הקרנאק.
 • דחפו חזק לשחרור הציר: בכיוון השעון לפדל בצד שמאל, נגד כיוון השעון לפדל ימין
 • המשכו לסובב את הציר עד שהפדל משוחרר וחיזרו על הצד הנגדי

כיצד להרכיב פדלים באופניים

 • חפשו את האותיות "R" ו- "L" מוטבע או מודפס על ציר הפדל והניחו בצד הנכון של האופניים. אם הם לא מסומנים, בידקו את ההברגה שעל הפדלים: למעלה מימין הולך בצד ימין, למעלה משמאל בצד שמאל.
 • מרחו מעט גריז אופניים על ציר ההברגה של הפדלים.
 • הסירו לכלוך קודם מאזור ההברגה שבזרוע הקראנק. שימו לב, קיימת סבירות גבוהה שיהיו שם גם "גרדים" סיבי ברזל מההברגה הקודמת, במידה ולא הורכב נכון.
 • הכניסו כל פדל ישר לזרוע הקראנק של הצד שלהם בזווית של 90 מעלות. הם צריכים בקלות להשחיל למקומם
 • הניחו את מפתח הפדלים על הציר או מפתח המשושה לתוך היציאות בחלק הפנימי של כל זרוע הקראנק.
 • הדקו את הפדלים על ידי סיבוב הפדל הימני עם כיוון השעון והפדל השמאלי נגד כיוון השעון
 • ברגע שאתם מרגישים התנגדות, הדקו את הפדל למומנט המצוין של היצרן, או בערך 1/8 סיבוב נוסף כדי לאבטח אותו כראוי.

עכשיו אתם צריכים להיות מוכנים לצאת לדרך! הקפדו לבדוק מדי פעם את הפדלים לאופניים שלכם כדי לוודא שהן מאובטחים לחלוטין. ואם אתם עדיין לא בטוחים לגבי ההרגשה של הפדלים שלכם, פנו לחנות המקומית שלך לבדיקה של מכונאי.

תהנו מהרכיבה הבאה שלך.

כלי לפתיחת פדלים באופניים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.