מתי להחליף רפידות ברקס באופניים?

ומה הסכנה בכך

מתי מחליפים רפידות ברקס באופניים

תוכלו להימנע מתיקוני בלמים יקרים על ידי ידיעת סימני האזהרה של רפידות הבלם השחוקות.

בכל הנוגע לתחזוקת אופניים, ישנם חלקים חשובים, וישנם חלקים מכריעים. רפידות בלמים הן בין המכריעים ביותר מבין הרכיבים המכריעים הנחשבים לפריטי בלאי רגילים, מכיוון שהם יוצרים את החיכוך המסייע לעצור את האופניים שלכם כאשר הם נלחצים על דיסק הבלם (נקרא גם רוטור הבלמים) או, בחלק מהאופניים, בלמי V ברקס שנעצרים בעזרת החישוק. האינטרס של כל רוכב אופניים הוא, כי רפידות הבלמים שלו תמיד יתפקדו כראוי ושהן יוחלפו לפני שהן מאבדות יעילות. אבל מתי כדאי להחליף את הרפידות?

brake pad

רפידות בלם שחוקות

בין אם רפידות הבלם באופניים שלך עשויות מחומרים מתכתיים, אורגניים, קרמיים או מרוכבים, הם מאבדים שכבה דקה של חומר בכל פעם שמשתמשים בהן. בסופו של דבר הן נהיות דקות יותר, מה שאומר שהן לא יכולות לייצר את החום הנגרם מהחיכוך בצורה יעילה, מה שמקטין את יכולתן לעצור את האופניים במהירות ואולי להגדיל את מרחק העצירה הנדרש לשם כך. בסופו של דבר הן נשחקות לחלוטין, מה שעלול לגרום לשלל בעיות.

[תמונה]

אם אתה שם לב שהבלמים שלך אינם מגיבים כמו פעם או שהם דוהים במהירות או שהידית מרגישה אחרת לאחר שרכבת זמן מה בהרים או בדרכים לא ישרות, זה יכול להיות שזה הזמן לרפידות בלם חדשות. אבל לפעמים ברכיבה רגילה, הבלמים ירגישו בסדר עד שמשהו אחר יאמר לך שהם צריכים החלפה.

שלטי אזהרה להחלפת בלמים

יש מערכות בלמים שמתריעות בפני הרוכב כשהן דקות מדי ע"י צליל מוזר, מעין חריקה; אמנם לא נעים, אבל זה בדרך כלל לא מזיק. זה נגרם על ידי להב מתכת המחובר לרפידות המשמש אזעקת אזהרה. אם הרעש הוא פחות מחריקה ויותר כמו קול רוטן, זה סימן שהרפידות באחד הגלגלים או בכולם ככל הנראה נשחקו עד נעלמו לחלוטין, ושימוש נוסף בבלמים עלול לגרום נזק חמור לרוטורים. זה לא הצליל שאתה רוצה לשמוע, ואם בכל זאת שמעת אתה חייב לקחת את האופניים שלך לתיקון במיידי. כדי להימנע ממצב שכזה, יש להחליף את הרפידות בזמן.

בתחזוקת אופניים, ישנם חלקים חשובים וחלקים מכריעים. רפידות בלם הן חלקים מכריעים.

כדי להבטיח שהאופניים שלך ייסעו תמיד בבטחה, אנו ממליצים בחום להחליף את רפידות הבלמים לפני שהם מגיעים למצב שהוזכר לעיל או גרוע מכך. ההמלצה שלנו היא לבדוק את הרפידות בכל החלפת שמן או ביצוע בליד מכיוון שאורך רפידות הבלם יכול להשתנות מאוד, תלוי בסגנון הרכיבה שלך והאם אתה רוכב באופן קבוע באזורים הרריים או בשטחים עירוניים. יש להחליף את רפידות הבלם כאשר הן מגיעות למגבלת השירות שלהן, שהיא בדרך כלל פחות מ- 3 מ"מ בבלמי סראם, 2.5 בבלמי מגורה 0.5 מ"מ בבלמי שימאנו. באשר לעלות, גם זה משתנה מאוד, תלוי במספר גורמים, לכן אנו ממליצים לבדוק את עלות החלפת הרוטור זמן רב לפני מועד הצורך. בדרך זו, ניתן להיערך לכלל ההוצאות הכרוכות בטיפול השוטף שלך לאופניים.

[תמונה]

מה שאיננו ממליצים הוא לחכות להחלפת רפידות הבלם במשך שבועות או חודשים לאחר שיופיעו סימני האזהרה הראשונים, או לא להתייחס לתפקוד הרפידות כעדיפות עליונה. מבחינה בטיחותית, הם אחד מהחלקים החשובים ביותר באופניים. אם לבלמים שלך לקח יותר זמן ממה שצריך כדי לעצור את האופניים שלך, התוצאה עלולה להיות מסכנת חיים.

שים לב למצב הבלמים שלך כעת ותמנע מחשבונות תיקון גדולים – או חלילה מתאונה – מאוחר יותר. אם אתה מרגיש שאפתן ורוצה להחליף את רפידות הבלם של האופניים שלך בעצמך, תצטרך גם לבצע בליד למערכת הבלמים לאחר מכן. הנה מדריך שימושי שלב אחר שלב כדי להראות לך כיצד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.