כל מה שרציתם לדעת על בייקפקינג Bike-Packing

מה לקחת? מה צריך לשים לב? ובכלל מה זו החוויה הזו?

מה זה בייקפקינג?

רכיבה על אופניים בסגנון פייקבקינג היא סוג של טיול הרפתקאות המשלב רכיבה על אופניים עם קמפינג או לחקור שטח. שלא כמו רכיבה מסורתית על אופניים או רכיבה על אופני הרים, בייקפקינג כוללת נשיאת כל הציוד והציוד הדרושים על האופניים שלך, מה שמאפשר לך לרכוב למרחקים ארוכים ולחקור אזורים מרוחקים.

רכיבה על אופניים דומה לתרמילאות, אבל במקום לשאת תרמיל, הכל קשור לאופניים, כולל ציוד מחנאות, ביגוד, אוכל ומים. זה מאפשר ניידות וגמישות רבה יותר, מכיוון שאתה יכול לכסות מרחקים גדולים יותר ולגשת לאזורים שאולי קשה להגיע אליהם ברגל.

רכיבה על אופניים יכולה להתבצע במגוון שטחים, כולל כבישים, שבילי עפר ושבילים בודדים. זו יכולה להיות הרפתקה סולו או פעילות קבוצתית או זוגית, ויכולה לנוע בין טיול לילה קצר למסע של שבועות.

מכיוון שאריזת אופניים כוללת נשיאת כל הציוד שלך על האופניים שלך, היא דורשת ציוד מיוחד, כגון תיק שלדה, תיק כידון ותיק אוכף, כמו גם אופניים המיועדים לשימוש בשטח ויכולים להתמודד עם המשקל הנוסף של הציוד .

בייקפקינג יכולה להיות דרך מצוינת לחקור את הטבע, לאתגר את עצמך פיזית ונפשית ולחוות את החופש של נסיעות בתמיכה עצמית. זהו גם אמצעי תחבורה בר-קיימא וידידותי לסביבה, מכיוון שהוא מפחית את הצורך במכוניות וכלי רכב ממונעים אחרים.

איזה ציוד מומלץ לקחת לרכיבת בייקפקינג?

רכיבה על אופניים בסגנון בייקפקינג דורשת ציוד מיוחד שנועד לשאת את כל הציוד והאספקה שלך בזמן רכיבה על אופניים בשטח. להלן מספר פריטים מומלצים:

 1. אופניים: ברור, אבל חושב שאופניים המיועדים לשימוש בשטח, כמו אופני הרים או אופני גראבל, אידיאליים לאריזת אופניים. האופניים צריכים להיות יציבים ויכולים להתמודד עם שטח גס, ויש להם מספיק מקום לתיקים לאריזת אופניים. עדיפות לאופנים זנב קשיח, ז"א ללא בולם אחורי.
 2. תיקים: תיקי Bikepacking כוללים תיק שלדה שנכנס לשלדת האופניים, תיק כידון שמתחבר לכידון, תיק אוכף שמתחבר למוט המושב ואולי תיק עליון שמתחבר לצינור העליון של האופניים. תיקים אלה מאפשרים לך לשאת את כל הציוד שלך למסע.
 3. אוהל או ערסל: אוהל או ערסל קל משקל חיוניים לקמפינג בזמן רכיבה על אופניים. חפשו אוהל קל משקל, קל להקמה ועמיד.
 4. שק שינה ומשטח: שק שינה ומשטח ישמרו על חום ונוחות בזמן הקמפינג. חפשו שק שינה ורפידה קלים וניתנים לאריזה.
 5. ציוד בישול: כיריים ניידות, גז וכלי בישול חיוניים להכנת ארוחות בזמן הבייקפקינג. שקול להשתמש בכיריים של תרמילאים קל משקל המשתמש במיכלי גז קטנים.
 6. מסנן מים: מסנן מים נייד חיוני לסינון מים מנחלים וממקורות אחרים בזמן הבייקפקינג. חפש פילטר קל משקל וקל לשימוש.
 7. ביגוד: הביאו בגדים קלים וניתנים לאריזה המתאימים לתנאי מזג האוויר. שכבות הן המפתח, שכן הטמפרטורות יכולות להשתנות מאוד במהלך היום והלילה.
 8. כלים וחלקי חילוף: ערכת כלים קטנה וחלקי חילוף, כגון פנימיות, כפות חליצה לצמיגים ומשאבה ומולטי טול חיוניים לתיקון כל בעיה מכנית שעלולה להתעורר בזמן אריזה באופניים.
 9. כלי ניווט: מפות, מצפן ומכשיר GPS או סמארטפון עם יכולות GPS חיוניים לניווט בזמן נסיעת אופניים.

בסך הכל, המפתח לאריזת אופניים הוא לארוז קל ולהיות אסטרטגי לגבי מה שאתה מביא. חפש ציוד קל משקל וניתן לארוז שהוא עמיד ופונקציונלי.

מה עוד אתה צריך לדעת על סוג זה של רכיבה?

בנוסף לציוד המתאים, יש עוד כמה דברים שכדאי לדעת על רכיבה על אופניים לפני שיוצאים לטיול:

 1. תכננו את המסלול שלכם: לפני היציאה לדרך, תכננו את המסלול בקפידה. קחו בחשבון את המרחק, השטח ותנאי מזג האוויר, כמו גם את הזמינות של מזון, מים ומקומות קמפינג. מומלץ להצטייד בתוכנית גיבוי למקרה של שינויים בלתי צפויים.
 2. היו עצמאיים: רכיבה על אופניים היא פעילות הנתמכת בעצמכם, לכן עליכם להיות מוכנים לשאת את כל הציוד שלכם על האופניים שלכם. זה כולל מזון, מים וציוד מחנאות.
 3. כבד את הטבע: בעת אריזה באופניים, חשוב לכבד את הסביבה ולא להשאיר עקבות. ארוז את כל האשפה והפסולת שלך, והימנע מפגיעה בצמחייה או הפרעה לחיות בר.
 4. הישארו בטוחים: רכיבה על אופניים יכולה להיות מאתגרת פיזית ונפשית, לכן חשוב לשמור על בטיחות ולהימנע מלקחת סיכונים מיותרים. חבוש קסדה, השתמש בפנסים אם אתה רוכב בתנאי תאורה חלשה, והימנע מרכיבה לבד באזורים מרוחקים.
 5. קחו בחשבון את מזג האוויר: תנאי מזג האוויר יכולים להשתנות מאוד במהלך טיול אריזה באופניים, לכן חשוב להיות מוכנים לגשם, רוח, חום וקור. הביאו ביגוד וציוד מתאימים לתנאים, והיו מוכנים להתאים את התוכניות שלכם במידת הצורך.
 6. תרגל תחזוקה של אופניים: אריזת אופניים עלולה להקשות על האופניים שלך, לכן חשוב לדעת כיצד לבצע משימות תחזוקה בסיסיות, כגון תיקון פנצ'ר או התאמת הבלמים והילוכים. הביאו ערכת כלים קטנה וחלקי חילוף, ותדעו להשתמש בהם.
 7. תהנו מהמסע: רכיבה על אופניים עוסקת במסע באותה מידה כמו ביעד. קח זמן ליהנות מהנוף, להתחבר לטבע ולהתעמק בחוויה.

איזה סוג של אנשים רוכבים בסגנון של רכיבה על אופניים?

Bikepacking פונה למגוון רחב של אנשים שנהנים מנסיעות הרפתקאות, רכיבה על אופניים וחיק הטבע. למרות שאין דמוגרפיה ספציפית המגדירה את תרמילאי האופניים, רבים חולקים אהבה לחקור אזורים מרוחקים, לחוות תרבויות חדשות ולאתגר את עצמם פיזית ונפשית.

תרמילאי אופניים מגיעים מכל תחומי החיים, ויכולים להיות מטיילים בודדים או חלק מקבוצה ואף זוגות. הם עשויים להיות רוכבי אופניים מנוסים או חדשים בספורט, ויכולים להגיע מאזורים עירוניים או כפריים. חלק מהתרמילאים מתמקדים במהירות ובסיבולת, בעוד שאחרים נותנים עדיפות למסע ולחוויה.

Bikepacking גם מושך אנשים המעוניינים בדרכי תחבורה בר קיימא וידידותיות לסביבה. מכיוון שבייקפקינג מפחיתה את הצורך במכוניות ובכלי רכב ממונעים אחרים, היא פונה למי שמודע לסביבה.

בסך הכל, רכיבה על אופניים היא קהילה של אנשים שחולקים אהבה להרפתקאות, רכיבה על אופניים וחיק הטבע, ואשר מעריכים את החופש וההסתמכות העצמית שמגיעים עם נסיעות בתמיכה עצמית.

באיזו מדינה יש הכי הרבה תרמילאי אופניים?

קשה לקבוע באיזו מדינה יש הכי הרבה רוכבי אופניים בסגנון זה, שכן רכיבת אופניים בסגנון בייקפקינג היא פעילות חדשה ונישתית יחסית שמתורגלת על ידי קהילה קטנה אך צומחת של רוכבי אופניים ברחבי העולם. עם זאת, ישנן כמה מדינות שידועות במסלולי בייקפקינג ובתשתית שלהן, ולכן עשוי להיות ריכוז גבוה יותר של תרמילאי אופניים.

לדוגמה, ארצות הברית היא ביתם של מספר מסלולים פופולריים לבייקפקינג, כולל מסלול אופני ההרים Great Divide ושביל אריזונה. למדינה יש גם תרבות רכיבה חזקה ואוכלוסייה גדולה, מה שעשוי לתרום למספר גבוה יותר של רוכבי אופניים בסך הכל.

מדינות אחרות עם מסלולי אריזה פופולריים לאופניים ותרבות רכיבה חזקה כוללות את קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד ומספר מדינות באירופה כמו צרפת, ספרד ובריטניה. עם זאת, רכיבה על אופניים היא פעילות עולמית וניתן לתרגל אותה כמעט בכל מדינה עם שטח ותשתית מתאימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *